czwartek, 5 marca 2015

#BrońObosieczna


Dzisiaj Sejm RP po raz kolejny "pochylił się" nad problemem sześciolatków w szkołach- nie będę opisywał tego w jaki sposób potraktowano 300 tysięcy podpisów obywateli, bo moją uwagę przykuło zupełnie co innego:


Politycy PO – bazując na dzisiejszej debacie o sześciolatkach w szkołach – postanowili uderzyć w Andrzeja Dudę. Specjalizująca się w sprawach edukacji pełnomocniczka rządu Urszula Augustyn przypomniała, iż w programie PiS w 2005 r. był zapisany postulat o obniżeniu wieku szkolnego. O tym samym mówił dziś w Sejmie na mównicy Rafał Grupiński, co spotkało się z entuzjastyczną reakcją posłów Platformy. Marszałek Sikorski skwitował to krótko: „Szach-mat”- za 300polityka.pl

 

Trzeba przyznać, że zagranie mogło zrobić wrażenie- zamiarem autorów tego pomysłu było wykazanie niekonsekwencji programowej kandydata PiS-u, jednak po chwili namysłu  okazuje się, że ci, którzy szukają źdźbła w oku bliźniego zapomnieli o belce, która tkwi boleśnie w ich własnym oku od 10 lat.

Nie będę ukrywał- zainspirował mnie tweet red. Marka Magierowskiego:

Tak się składa, że 2005 rok to czas słynnej akcji PO:

Co ciekawe w internecie bardzo trudno znaleźć materiały dotyczące tej inicjatywy PO, ale można trafić na reportaż red. Tomasza Sekielskiego. Warto sobie przypomnieć co stało się ze sztandarowymi postulatami Platformy Obywatelskiej, dzięki którym to ugrupowanie zdobyła popularność.

 
Sięganie po stare programy polityczne konkurentów może być efektowne, pod warunkiem, że samemu ma się pod tym względem czyste sumienie, inaczej to #BrońObosieczna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz